Čínský 2/2 (Koza - Vepř)

3. dubna 2006 v 10:37 |  Horoskopy
KOZA
Charakteristickým znakem tohoto znamení je mírnost, poslušnost a laskavost. Slabina a někdy přednost je neusálá nespokojenost se vším. Není jí stále nic dobré. Když má Koza dobrého a prozřetelného pastevce, může dosáhnout úspěchu ve všem. Koza je znamení, které je nejméně samostatné, pokud je dána sama sobě na pospas, propadá naději, strachu a naprosté panice, začíná mečet, bečet a zmatkovat.
Koza hodně lpí na svém domově, na svém pelíšku, kde by vydržela celý svůj život sedět či ležet. O dění ve světě nebo o dobrodružství se příliš nezajímá, má ráda své pohodlí a bezpečí, vše dělá v klidu a pohodě, než by se za něčím honila a o něco s někým bojovala. Jediné, co jí dokáže vyprovokovat k útoku, je ohrožení jejího domova, dětí neo majetku.
Koza bývá pro opačné pohlaví značně přitažlivá svou krásou, ale hlavně laskavostí, dobrotou a spolehlivostí. Je vynikající hostitelka, umí navodit dobrou náladu, vyzařuje z ní pohoda, láska a přítulnost, partnerské vztahy s Kozou bývají opravdu pevné, solidní a hluboké. Žena Koza dokáže být vynikající milenkou i matkou, muž Koza je milý a pozorný.
Koza má také svou zápornou vlastnost, a to je její značná náladovost, kterou dokáže přenášet na své okolí. Každou chvíli má jinou náladu, bývá ufňukaná a myslí spíše pesimisticky. V práci je Koza naprosto spolehlivá a pracovitá, často však setrvává po celý život ve stejném pracovním zařazení, protože nijak netouží po kariéře.
OPICE
Opice je v neustálém pohybu, oplývá velkou energií, nadšením a optimismem. Člověk Opice má neustále dobrou náladu, rád žertuje, směje se, je rozený bavič s velkými komediálními vlohy. Opice dokáže perfektně improvizovat a svým temperamentem strhnout celé své okolí. Někdy může být Opice také dost nafoukaná a domýšlivá.
Opice je značně zvědavá a zvídavá. Ke všemu, co ji zaujme, okamžitě přiběhne, aby to prozkoumala. Díky této vlastnosti mívá většinou přehled o tom, co se kde šustne, ráda přetřásá a roznáší různé novinky. Za svými cíli postupuje Opice velmi obratně, vždy s velkým humbukem a nesmírnou show, aby o ní všichni věděli. Člověka narozeného v tomto znamení rozhodně nepřehlédnete, je ho všude plno.
S Opicí se není radno pouštět do jakéhokoliv sporu, a už vůbec ne ve společnosti, protože se jí daří, i kdyby stokrát neměla pravdu, z vás udělat rychle a snadno hlupáka. Opice, pokud je k tomu dohnána, je schopna použít různých nepoctivostí nebo vychytralostí, dokonce i lstí k tomu, aby si zachránila kůži nebo získala něco, oč velmi usiluje.
V zaměstnání je Opice schopna dosáhnout úspěchů v podstatě všude. Pro své vlastnosti a také pro své nápady je velkým přínosem pro každého zaměstanvatele. Opice v partnerských vztazích nemilují dlouhodobá, trvalá a pevná spojení, mají rády změnu a veselý bezstarostný život, vybírají si partnery spíše pro pobavení
KOHOUT
Nejtypičtější vlastností tohoto znamení je velká hrdost a touha všude se naparovat, předvést. Člověk Kohout je šťastný, když na sebe dokáže upoutat pozornost celého okolí, rád na ostatní pohlíží svrchu. Další jeho opravdu typickou vlastností je suverénnost a pompéznost. Nejraději se předvádí před opačným pohlavím.
Kohout umí být také i bojovný, vždy dokáže překvapit svou dravostí a bezohledností, s jakou dokáže jít za svými cíli. Přestože Kohout vystupuje vždy velice sebevědomě, bývá ve skutečnosti dost opatrný a bázlivý, pokud jse o jakýkoliv riskantní čin. Nerad se pouští do čehokoliv, co si náležitě předem nerozmyslel.
Kohout má však také, jako každé znamení, mnoho dobrých vlastností. Má velmi střízlivý a zdravý postoj k majetku a penězům. nedopustí, aby mu finance diktovaly, jak se bude chovat nebo co bude dělat ve svém životě. Peníze dokáže vydělat, ale umí je velmi promyšleně a rozumně investovat.
Dovede mít také dobré srdce a být laskavý a milý k těm, které má rád. Ke každému, kdo si Kohouta získá dokáže být neskonale milý, mnoho pro něj obětovat a rozdělit se s ním o poslední peníz. Pokud se však v takovém člověku zklame, projeví se pravá kohoutí běsnivost. V práci bývá Kohout úspěšný téměř ve všem, do čeho se pustí.
PES
Charakteristickým rysem tohoto znamení je velká pracovitost, houževnatost, uzavřenost a kritičnost vůči všem a všemu. Pe velmi nerad cokoliv pouští ke svému srdci, je značně nedůvěčivý. Za toho, koho má Pes rád, se dokáže prát do roztrhání těla, je věrný a čestný, němá rád pomlouvání, nesnáší intriky a vřdy dokáže ocenit čestného a inteligentního nepřítele, dokáže být velkorysý..
Pes potřebuje mít vždy svého páníčka, který je jeho motivací a inspirací k veškeré činnosti. Pes velmi dobře snáší dominantního partnera, dokonce jej oddaně a zcela nezištně dokáže bránit, hlídat, chránit a obdivovat. Pes je jeden z neljepších parnerů, nevyvolává žádné nepodstatné a plytké konflikty. Stačí mu laskavé slovo, aby se vrhl do dalších aktivit pro svého milovaného pána, nepotřebuje výrazný finanční zisk, pro něj je nejdůležitější ocenění nejbližších.
Pes velmi těžce snáší nedocenění své snahy, těžce snáší kritiku a nespravedlnost, to se většinou uzavře sám do sebe a stáhne se. Pak je opravdu velmi těžké najít k němu ztracenou cestu, většinou velmi špatně přijímá omluvy, v takových chvílích nechce nikoho vidět a s nikým mluvit. Pes je většinou k ostatním lidem chladný, avšak k tomu, kdo získá jeho srdce, se dokáže chovat velmi přítulně.
I v práci je Pes nesmírně výkonný, poctivý a čestný. Dokáže se obětovat pro druhé, často si bere na svá bedra práci druhých, aby vylepšil renomé podniku nebo pomohl kolegům. V kolektivu bývá Pes oblíbený, protože je velice poslušný, velmi zvažuje, co kdy řekne a hlavně jak to řekne. Pes je obdařen dobrým orientačním smyslem a lidé narození v tomto znamení mají dobrou intuici a odhad na klienty a obchodní transakce.
VEPŘ
Nejtypičtějším znakem Vepře je velká pracovitost, vysoká inteligence, nemalý umělecký talent a velmi dobré srdce, které občas někdo využije ve svůj prospěch. Vepř je plachý a nesmírně citlivá tvor, spíše se drží v ústraní, než aby se prosazoval nebo bojoval za svou kariéru. Člověk Vepř téměř nikdy neútočí, není agresivní, nerad se hádá a nevyvolává konflikty.
V práci a zaměstnání je Vepř obdařen velkou pracovní výkonností. V zaměstnání se dokáže Vepř zakousnout tak, že nehledí a jde za svým cílem. Vepř se nedá snadno rozzuřit, ale pokud se to někomu přece podaří, pak je lépe mu okamžitě zmizet z očí. Vepř zuří a běsní s velkou vervou, napáchá kolem sebe nevídané škody, pak si většinou nic nepamatuje.
Vepř miluje pravdu, pravdou je přímo posedlý. Nic ho neraní více než lež, která ho dokáže vždy rozzuřit do nepříčetnosti. Bezelstné a láskyplné oči Vepře se okamžitě promění ve zlý, nenávistný pohled, k fyzickému napadení pak není daleko. Miluje svou rodinu a děti, pro ně dokáže udělat a obětovat hodně.
Vepř je od přírody diplomat, čehož dokážou ocenit jeho nadřízení. Často k němu přicházejí o radu, protože dokáže uzavírat velmi prospěšné a příznivé kompromisy. Vepř má obrovský smysl pro humor, dokáže se především smát sám sobě a dělat si sám ze sebe legraci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama