Září 2006

Zvířecí horoskop I.

21. září 2006 v 12:44 Horoskopy
3. května 2006 17:47 | B-ajča
Beran
21.března-20.dubna

Beran má pevnou vůli, je sice trochu hyper-aktivní a pravděpodobně uteče, kdykoliv mu dáte jen sebemenší šanci! Potřebuje více cvičení než většina mazlíčků. Jestliže Berana trestáte kvůli špatnému chování, očekávejte jakoukoliv odplatu. Jeho agresivní chování může být redukováno mnoha cvičeními a pořádným výcvikem.
Býk
21.dubna-20.května

Býk žije jen, aby jedl a spal! Je velmi něžný a miluje svou přítomnost kdekoliv na vašem těle. Je také velice věrný a vždy chtivý chránit své pány. Dávejte pozor, aby neměl jeho problém s nadváhou špatný vliv na jeho zdraví.
Blíženci
21.května-20.června

Blíženci rádi klábosí! Často jsou nervózní a může být obtížné je udržet v klidu. Blíženci vyžadují hodně aktivity a jestli se nudí, mohou se stát menším postrachem. Mají sklony ke zbytečné zvědavosti a jsou zkušení uprchlíci.
Rak
21.června-20.července

Raci jsou spíše plaší a většinou se uchýlí do kouta, když přijde návštěva. Jsou něžní a nejistí, od přírody jsou Raci jistě miláčci jednoho majitele. Necítí se dobře v chaotické, hlasité domácnosti. Můžou být citelnými jedlíky a neměli by dostávat pouze zbytky.
Lev
21.července-20.srpna

Lvi si myslí, že jsou králi džungle a pravděpodobně jsou! Lvi rádi baví, tak se je pokuste naučit nějaké psí kusy! Jsou přátelští, aktivní a věrní, jsou vynikající pro děti a návštěvníky a často jsou v čele ostatních zvířat v sousedství.
Panna
21.srpna-20.září

Mazlíčci v tomto znamení jsou z pomalých jedlíků ti nejpomalejší. Můžou často trpět zažívacími potížemi, zvláště pokud jsou nešťastní, tak dávejte pozor na jejich stravování. Nemají rádi náhlé stěhování, mohou kousat nebo škrabat, pokud se s nimi zachází hrubě. Rychle se naučí dobrému chování, pokud jim mírně vyhubujete.
Váhy
21.září-20.října

Váhy milují téměř kohokoliv a nenávidí, když jsou odstrčeny. Váhy se považují za právoplatné rodinné příslušníky. Jsou velmi starostlivé o svůj vzhled a nikdy nepohrdnou rozmazlováním a hýčkáním. Váhy jsou milenci v pravém slova smyslu. Ne však bojovníci.
Štír
21.října-20.listopadu

Štír vás bude milovat a bránit, až do posledního dne svého života! Je nadmíru věrný, nikdy nezapomene tvář toho, kdo ublíží jeho pánovi. Také si často zakládá na svém teritoriu a včas vám dá najevo, když mu stoupnete na jeho trávník. Vždycky dostanou, co chtějí!
Střelec
21.listopadu-20.prosince

Střelec je přirozeně lovec a dobrodruh. Vždy přetéká nadšením a miluje výběh či procházky v přírodě. Potřebujete velký prostor, aby se cítil opravdu dobře. Uvažujete-li o tom, že ho budete držet doma, pak počítejte s tím, že budete potřebovat nový nábytek!
Kozoroh
21.prosince-20.ledna

Kozoroh má rád, když má pocit užitečnosti a je vysoce cvičitelný. Je velmi vážný a rozhodný. Kozoroh nevyžaduje ustavičnou pozornost, pokud se o něj budete dobře starat a vážit si ho. Má rád rutinu, klid a třeba i osamělý život.
Vodnář
21.ledna-20.února

Vodnáři jsou poněkud neobvyklí, výstřední nebo dokonce trochu vzpoury chtiví. Jsou extrémně zvědaví a družní, ale můžou být také nevyzpytatelní a nepředvídatelní. Nikdy přesně neodhadnete, co zase váš malý Vodnář vyvede. Nesnášejí dobře výcvik nebo disciplínu.
Ryby
21.února-20.března

Ryby rozumějí vašim citům a potřebám. Ryby vás potěší, když se cítíte se na dně. Jsou velmi citlivé. Péči, starost,lásku a cit jsou vám velice ochotni vrátit zpět.Pokud jsou v pěkném prostředí, nemusí chodit často ven a dobře snášejí i samotu.

Malinové mojito

15. září 2006 v 21:22 Alko

Malinové mojito

pět lístků máty
lžička krystalového cukru
šťáva z jedné limetky
6 cl bacardi
1 cl malinového likéru
1 cl modrého curacaa
trocha sodovky na dolití
na ozdobu: máta, čerstvé maliny
Ve sklenici vidličkou rozmačkejte mátové lístky. Přidejte cukr a limetkovou šťávu a promíchejte. Přilijte bacardi a modré curacao, promíchejte a dolijte sodovkou.

Mangové lassi

15. září 2006 v 21:22 Alko
Mangové lassi
MartiniVelká kostka ledu
Martini3 cl vodky s vanilkovou příchutí
Martini3 cl amaretta
Martini6 cl mangového džusu
MartiniNa ozdobu: plátek manga a koktejlová třešnička
Dejte do mrazáku vychladit sklenku. V šejkru smíchejte led, vodku, amaretto a mangovou šťávu. Protřepejte a vlijte do sklenice. Na hranu sklenice naaranžujte mango, třešničku vhoďte do nápoje.

Sex on the Beach – verze II.

15. září 2006 v 21:20 Alko
Sex on the Beach - verze II.
4 cl vodky
2 cl broskvového šnapsu
4 cl pomerančového džusu
4 cl borůvkového džusu
Ochlazenou sklenici naplníme do ¾ ledem a podle receptury nadávkujeme přesně všechny ingredience. Koktejl nemícháme

Cvičení na míči

8. září 2006 v 21:45 Fitball
Cvičení na míči
Zpevňujte stehna
Lehněte si na břicho na zem a opřete se o předloktí. Uchopte míč ohnutýma nohama. Tiskněte paty k sobě tak, že napínáte vnitřní stehenní svaly. Nohy s míčem opakovaně natahujte a pokračujte. Opakujte ve dvou sériích.

Pevný zadeček

Sedněte si na míč, natažené nohy roznožte tak, aby kotníky byly od sebe ve vzdálenosti odpovídající šířce boků. Paty opřete o zem. Předkloňte se tak, abyste se rukama mohla chytit za chodidla (nebo za lýtka) V této poloze chvilku setrvejte, opakujte 10x. Pozor jde o udržení rovnováhy, nesmíte se z míče svalit na zem.
Trénink břišních svalů
Lehněte si na záda, paty opřete o míč tak, aby nohy zůstaly natažené. Pomalu zvedejte trup s předpaženýma rukama nahoru. Paty přitom nesmí spadnout z míče a nohy musí zůstat natažené. Opakujte 10x ve svou sériích.

Posilování prsních svalů

Lehněte si zády na míč tak, že na něj položíte hlavu a lopatky. Rovnováhu udržujte nohama. Holeně svírají se zemí pravý úhel. Do rukou vezměte lehké činky nebo půllitrové či litrové PET lahve naplněné vodou a pokrčte lokty do pravého úhlu tak, jak vidíte na obrázku. Ruce spojte nad hrudníkem a vraťte do původní polohy. Opakujte 10x ve dvou sériích.

Pro zdravější záda

Ty ohebnější z vás mohou udělat pře míč most. Přitom by se záda měla dotýkat míče. Střídavě napínejte a uvolňujte ruce a nohy (opírejte se o ně, zpevňujte záda a povolujte) Opakujte 5x. Tento cvik má i vynikající omlazující efekt.

Vytvarujte si boky

Lehněte si na záda, nohy opřete o míč tak, že se budete dotýkat země jen horní polovinou zad. Napněte břišní svaly a stáhněte zadeček. Střídavě zvedejte nejprve jednu a pak druhou nohu. Opakujte 10x ve dvou sériích.
.

16 bleskových tipů

8. září 2006 v 8:44 Beauty
16 bleskových tipů
Je úžasné, co se dá všechno stihnou za jednu minutu.
 1. Bleskurychlá péče o vlasy
Ani ten, kdo nemá čas na masky s dlouhou dobou působení, nemusí péči o vlasy úplně vzdávat. Přípravek Hydra-Oil elixír z řady Gliss Kur Asia Beauty od Schwarzkopf jen nastříkáte na suché vlasy a po minutě působení je rozčešete hřebenem. Díky tomu vlasy získají nový lesk a švih.
 1. Pistáciemi proti hladu
Pokud se v létě živíte hlavně zeleninou a saláty, děláte tím sice hodně dobrého pro své zdraví, ale také vám brzy vyhládne. Tip: Krátce před obědem si smlsněte na hrstičce pistáciových oříšků. Zabere to jen minutku, ale přímo to zajistí vašemu tělu pocit sytosti na dlouhou dobu!
 1. Super vedlejší efekt: pevné břicho a zadek
Nemáte čas chodit do fitcentra? Nevadí! Naše minutové cvičení si čas jistě najdete. Zadek a břicho střídavě napínejte a uvolňujte - nejlépe několikrát za den. Můžete to dělat třeba ve frontě u pokladny v supermarketu nebo doma u žehlícího prkna. Možná vás to překvapí, ale na tak jednoduchou věc nedají dopustit a ani hvězdy jako Sylvester Stallone.
 1. Jogurt jako večeře zajistí rychlé usínání
Večer vám dělá potíže vypnout, nedokážete se zklidnit, špatně usínáte a v noci se ještě navíc často budíte? Potom je naše jemná a chutná pomůcka tím pravým lékem na vaše obtíže. Kelímek přírodního jogurtu oslaďte čajovou lžičkou medu a snězte krátce předtím, než půjdete spát. To podpoří produkci látky nazývané DSIP (delta sleep inducing peptide), která se stará o uklidnění a tím také o zotavující odpočinek
 1. Rychlý a nenáročný trénink pro hezké nohy
Při telefonování s kamarádkou, u psacího stolu nebo na zastávce autobuse - pro zdraví a krásu svých novou můžete udělat něco dobrého takřka kdekoliv. A jak na to? Je to úplně snadné: Stoupněte si na špičky a asi minutu se na nich pohupujte. Posílíte tím lýtkové svaly a žíly a můžete předcházet tvorbě křečových žil, otokům a bolestem.
 1. Lehká okysličující maska pro okamžitou svěžest
Pro náročném dni funguje maska Brazilian Rainforest od Avonu jako krátká, ale intenzivní dovolená uprostřed tropického prales s čistým vlhkým vzduchem plným svěžích vůní! Jak se s ní pracuje! Masku lehce rozetřete po obličeji, vynecháte partie kolem očí a úst a necháte ji několik minut působit. Poté ji opláchněte vlažnou vodou. Kromě osvěžujících a okysličujících má maska také detoxikační účinky.
 1. Sojové mléko snižuje riziko rakoviny prsu
Proč Japonky onemocní rakovinou prsou pětkrát méně často než Evropanky? Protože jedí hodně sóje. Tato rostlina obsahuje velké množství isoflavonů (kromě jiného i protirakovinnou látku genistein), které chrání ženy před rakovinou prsu a muže před rakovinou prostaty. Vypití doporučené denní dávky dvou sklenic sojového mléka vám určitě nezabere ani jednu minutu. Ještě rychleji to půjde s vysoce koncentrovanými sojovými kapslemi.
 1. Studená lžička na unavené oči
Pokud ráno vypadáte unaveně, trik se studenou lžičkou dodá vašim očím jas! Dvě čajové lžičky vložte do mrazáku a dobře vychlazené je na minutu přiložte na oční víčka. Šok z chladu zmírní otoky očí.
 1. Česnek pro dlouhý život
Každý den snězte jeden stroužek česneku. Česnek snižuje krevní tlak, rozpouští krevní sraženiny, zachytává volné radikály a tím vším prodlužuje život dokonce až o pět let. Pokud nemáte ráda česnekový zápach, sáhněte pro tabletkách s česnekovým extraktem.
 1. Rychlé posílení a vyrýsování svalu
Hned když ráno vstanete a protáhnete se nebo večer u televize při sledování oblíbených programů si udělejte pár minut času na budování svalů. Už pouhých deset a nebo patnáct minut stačí k tomu, abyste od měsíce dosáhla viditelných výsledků. Začněte s 5 sedy.lehy a kliky a dávky postupně zvyšujte na 10 až 15. Tyto cviky zpevňují břicho, zadek, ramena i nohy.
 1. Meruňky - skvělý anti-aging prostředek
Kdo si denně udělá minutu času na to, aby snědl pár meruněk (ideální množství je 100 gramů), ten ochrání své tělo pře útoky agresivních volných radikálů. V tomto směru jsou nejúčinnější sušené plody, protože ty obsahují obzvlášť hodně výživných látek.
 1. Bílkový koktejl jako rychlá snídaně
Dát si ráno housku s marmeládou nebo čerstvý čokoládový croissant? To je sice velmi lákavé, ale bude dobré, když tomuto vábení odoláte! Sladké pochoutky totiž rychle zvýší hladinu krevního cukru. A vysoká hladina cukru v krvi je n zvýší produkci hormonu inzulinu odpovědného za záchvaty hladu a ukládání tuku. Tip: v mixéru rozmíchejte trochu bílku v prášku s čerstvou ovocnou šťávou (třeba pomerančovou) a vypijte. Je to rychlé, je to zdravé a zasytí vás to.
 1. Hořčík vás ochrání pře následky stresu
Vědci zjistily, že hořčík zeštíhluje, stará e o dobrý spánek a otupuje stres. Rychlý trik, jak se obrnit proti shonu všedního dne. Ve sklenici vody rozpuste 600g práškového hořčíku (lékárna) a vypijte krátce před usnutím. Studie dokládají, že lidé kteří tento minerál užívají pravidelně, mají v krvi asi o 40 procent méně stresových hormonů a o 80 procent lépe spí!
 1. Čas na peeling a obnovení letního bronz
Hnědá barva se z obličeje vytrácí rychleji než jinde na těle. Abyste si tuto krásnou snědost udržela, přimíchejte do denního krému trochu samoopalovacího přípravku: hezké letní opálení se začíná olupovat. Dopřejte si peeling s hrstí mořské soli a trochou olivového oleje. S jeho pomocí se zbavíte odumřelých šupinek kůže.
 1. Kolébka proti bolení zad
Toto cvičení trvá pouhou minutu, ale kvůli jeho efektivnosti byste ho měla cvičit každý den. Lehněte si na záda - nejlépe hned ráno, když vstanete z postele - kolen a přitáhněte k sobě a obejměte je rukama. Teď se na zádech pomalu kolébejte tam a zpátky, ale nesmíte dělat prudké pohyby. Kolébání posiluje zádové svaly, páteř a díky tomu je dobrou prevencí proti bolesti zad.
 1. Uvolnění od stresu s dechovým cvičením
Až zase někdy budete mít všeho pro krk, krátké dechové cvičení vám posílí nervy a přinese tolik potřebné uvolnění. Vzpřímeně si sedněte nebo si lehněte na zem a zhluboka se nadechněte až do břicha. Na 4 sekundy zadržte dech a poté pomalu a zhluboka vydechněte. Celé cvičení pět až desetkrát zopakujte. Cvičit můžete kdykoliv, když cítíte napětí

Několik kouzel pro krásu

4. září 2006 v 22:03 Beauty
Několik kouzel pro krásu
 • Svěží obličej
Ochabnutí obličeje můžete zabránit pravidelnou gymnastikou. Kritické oblasti můžete posilovat vyslovování dlouhých samohlásek ale také zíváním a pískáním
 • Smyslná ústa
Získáte je, když použijete zářivě lesklou rtěnku. Propůjčí vašim rtům plnost, vláčnost a zaručenou smyslnost. K vláčným rtům vám dopomůže také maska z medu.
 • Zdravá pleť
Skvělým krášlicím prostředkem jsou čaje z kopřivy, zeleného čaje a heřmánku. Pročistí organismus, zpomalí tvorbu vrásek a tělo zbaví jedů.
 • Spánek pro krásu
Vrásky, povadlá a unavená pleť mohou výt důsledkem nedostatku spánku. Kůže se v noci nemůže dostatečně zregenerovat. Spěte alespoň 8 hodin.
 • Ořechy pro obnovu kůže
Věkem klesá produkce koenzymu Q10 a kůže ztrácí elasticitu. Tento nedostatek pomohou vyrovnat nemastné kyseliny, které dodávají pleti důležitou energii. Jsou obsaženy v kešu oříšcích, mandlích a dalších ořeších.

Jaký olej použít z hlediska psychiky, krásy a zdraví

4. září 2006 v 22:03 Beauty
Jaký olej použít z hlediska psychiky, krásy a zdraví

Bergamotový

 • Stres, úzkostné stavy (aroma lampa)
 • Akné, mastná pleť (obklady),
 • Opar, (potírání), angína (kloktání)

Eukalyptový

 • Depresivní stavy, nespavost (aroma lampa)
 • Akné (parní lázeň)
 • Nachlazení (inhalace)

Jasmínový

 • Duševní napětí, stres, úzkost (aroma lampa)
 • Suchá pleť (masáž)
 • Bronchitida (inhalace)

Heřmánkový

 • Nespavost (aroma lampa), stres (koupel)
 • Zlidnění pleti (obklady
 • Revmatismus (masáž)

Levandulový

 • Povzbuzení (aroma lampa), stres (koupel)
 • Lupy (voda na vlasy)
 • Drobná poranění, záněty (potírání)

Mandarinkový

 • Stres, úzkost (aroma lampa)
 • Strie, celulitida (masáž)
 • Bolest hlavy, migréna (inhalace, svalové napětí, bolesti, křeče (masáž)

Meduňkový

 • Stres, nespavost (aroma lampa, čaj)
 • Otoky po bodnutí hmyzem (potírání, obklady)
 • Bolest hlavy , migréna (inhalace)

Dobromyslový

 • Nesoustředěnost (aroma lampa)
 • Celulitida (masáž)
 • Nechutenství (čaj, aroma lampa)

Mátový

 • Stres, úzkost (masáže, inhalace)
 • Akné, vřídky (potírání, obklady)
 • Žaludeční poruchy (čaj, masáže, aroma lampa)

Růžový

 • Nervozita, nespavost (inhalace)
 • Suchá pleť (masáž)
 • Bolest hlavy (inhalace, bolesti (masáž)

Rozmarýnový

 • Osvěžení, koncentrace pozornosti (aroma lampa)
 • Proti padání vlasů (masáž)
 • Posílení srdeční činnosti (koupel)

Ze santalového ddřeva

 • Stres, nespavost (inhalace, aroma lampa)
 • Zhrublá popraskaná pokožka (obklady)
 • Zánět močového měchýře ( koupele)

Tymiánový

 • Deprese (aroma lampa)
 • Lupy (vlasová kůra
 • Svalové napětí, křeče, bolesti zad, žaludeční problémy (masáž)

Jalovcový

 • Stres, úzkost (aroma lampa)
 • Vřídky (potírání)
 • Bronchitida (inhalace), celulitida (masáže)