Září 2007

Veselé hádanky :)

18. září 2007 v 14:36 Vtipné
*Jaký je rozdíl mezi mrazem a traktorem?
???
Když vám po zádech přejde mráz, dá se to vydržet.
*Co udělá žirafa, když ji napliveš do tváře?
???
Odkopne ti žebřík.
*Jak rozdělí Sněhurka 6 jablek mezi 7 trpaslíků?
???
Upeče štrůdl.
*Co je horší, než přejet autem malé děcko?
???
Dostat ho potom z pneumatik.
*Co hledá jednoruký ve městě ???
???
Secondhand.
*Je to odporný, slizký, a když na to šlápnete, tak má ta ropucha smůlu. Co je to?
:) :) :)
*Leží na louce chlap, na zádech má baťoh a lítají kolem něj mouchy. Co má ten chlap v baťohu?
???
Padák.
*Co proletí broučkovi hlavou, když narazí do čelního skla?
???
Zadeček.
*Jak se dá nejrychleji skončit s kouřením?
???
Zapalte si u benzínové pumpy!
*Jak peče 10 blondýnek dort?
???
Jedna míchá těsto a 9 loupe lentilky.

Jak na bílé zuby

18. září 2007 v 14:08 | cosmopolitan |  Beauty

>> Mineralizujte:

Sacharidy, které s jídlem dostanete do pusy, se rozkládají na jednoduché cukry. A právě ty znamenají pro zuby pohromu, protože bakterie, které okupují zubní sklovinu, je přeměňují na kyseliny. Ty pak tesák zbavují minerálů a postupně ho rozpouštějí. Určité množství těchto látek dokážou zubu přirozeně vrátit sliny.

Jestliže je ale prostředí ve vaší puse dlouhodobě kyselé, jejich síla nestačí a do chrupu se vám zakousne kaz. V zásobování minerály, především vápníkem, fluorem a fosforem, byste proto měla kusadlům píchnout.
Vyzkoušejte tohle: Zubní pasta s revitalizačním a bělicím účinkem Oravive, šestnáct polštářků za 290 Kč. Pasta ukrytá v polštářcích na jedno použití obsahuje vysoké množství vápníku a fosforu, které výrazně posilují odolnost skloviny proti kyselinám. Zároveň zubům dodá sodík, který je přirozenou cestou zesvětlí. Mineralizační pastu rozetřete na chrup vždy po ranním a večerním vyčištění a nevyplachujte. Už do týdne získají vaše tesáky lepší barvu a také výzbroj proti kazům.

>> Nabronzujte se:

Bělost zubů umí opticky vytáhnout i karamelový odstín pleti. Pomozte svému úsměvu i šikovným bronzerem, kterým poklepete líce a čelisti.

Vyzkoušejte tenhle: Bronzer Brilliant Fusion, odstín 01, Manhattan, 159 Kč. Najdete v něm hned několik odstínů karamelové, z nichž si můžete namíchat sexy barvu přesně ladící s přirozeným tónem vaší pleti.

>> Bělte perem:

Bělení perem je pohodlné a oceníte ho především v případě, že máte vytypované skvrny, kterých se chcete zbavit. Používá se na noc!

Vyzkoušejte tohle: Bělicí pero Whitening Pen, Rembrandt, 570 Kč. Obsahuje jen o něco méně peroxidu než pásky a světlejšího úsměvu s ním docílíte za čtrnáct dní. Díky aplikátoru můžete bělicí gel na zuby nanášet v různě silných vrstvách, což je výhoda hlavně tehdy, když máte jeden zub výrazně tmavší. Vyhnout se naopak můžete citlivým krčkům.

>> Vsaďte na rtěnku

Určitě jste už slyšela, že červená barva opticky potlačuje nažloutlý odstín zubů, takže pak působí bělejším dojmem. Není ale rudá jako rudá. Červené rtěnky hrající do oranžova naopak žluť vytahují na světlo. Správného bělicího efektu nejlépe dosáhnete rtěnkou s modrými odlesky.

Vyzkoušejte tuhle: Chrup vám rozzáří třeba svůdně namodralá tyčka
Girls Just Want It!, odstín Fashion, Bed Head, Tigi, 450 Kč. Po nátěru ji obtiskněte do papírového kapesníku a pozor na zuby. Barevné pigmenty ze rtěnky vám na nich totiž můžou udělat stejnou flekatou paseku jako káva nebo kola.

>> Čistěte měkce:

Také vás školní zubařka učila čistit si zuby krouživými pohyby tvrdým kartáčkem? Rychle na její rady zapomeňte. Zubaři dnes doporučují čistit pouze měkkým kartáčkem a spíše než kroužení se jim zamlouvají jemné vibrace ve směru od dásně. Násilným drhnutím tvrdými štětinami si totiž můžete ošklivě poškrábat zubní sklovinu a poranit dásně.

"Správný kartáček by měl mít rovně zastřižené husté měkké štětiny a menší hlavičku. Měňte ho šestkrát do roka," nabádá dentální hygienistka.

Vyzkoušejte tenhle: Kartáček Curaprox 1560 Sensitive, 59 Kč, k sehnání v prodejnách Profimed.

>> Zastavte skřípání:

Věděla jste, že vrzání zuby je nemoc? K nadměrnému stahování žvýkacích svalů většinou dochází během spánku a lékaři mu odborně říkají bruxismus. Skoro polovina lidstva nevědomky skřípe zuby a ve většině případů stojí za zvuky stres! Vrzáním si tesáky opticky zkracujete a seřezáváte do jedné roviny, což nevyhlíží zrovna nejlépe. Kromě toho jsou rozskřípaná kusadla citlivější a můžou vám způsobovat i bolesti čelistí nebo migrénu.

Vyzkoušejte tohle: Aby vaše zuby během noci nepodléhaly skřípavé zkáze, pořiďte si speciální nákusnou dlahu Dr. Brux, kterou za 1490 Kč seženete v prodejnách Profimed. Násadu stačí na šest sekund ponořit do vařící vody a poté nasadit na zuby. Vyrábí se totiž z hmoty, která se nahřátím přizpůsobí vašemu zubnímu oblouku, takže netlačí. Vaše kusadla a žvýkací svaly si přes noc odpočinou a postupně na zlozvyk úplně zapomenete.