Březen 2008

Japonské jméno

17. března 2008 v 18:40 Vtipné
a dejtě vědět jak se japonsky jmenujete :)
S pozdravem
Inari Kimura
PS: mrkněte i v rubcice Vtipné na článek Překladač jmen :)

Typy pleti

3. března 2008 v 16:13 Beauty
CÍLENÁ PÉČE O PLEŤ
Kůže se liší svými dominantními znaky. Při cílené péči o pleť je třeba dbát právě na tyto odlišnosti. Abyste dokázala správně určit svůj typ pleti, měla byste provést v klidu a při dobrém osvětlení před zrcadlem kožní test s hedvábným papírem. Samozřejmě že obličej nejprve dobře očistíte. Nepoužijete žádný pletový krém a počkáte asi dvě hodiny, než na pleť obličeje přitisknete kus nejtenčího hedvábného papíru. Objevily se mastné stopy, anebo jste sejmula papír takový, jaký jste přiložila? Mezi následujícími popisy typů pleti najdete jistě i vlastnosti té své.
Normální až mírně suchá pleť: Hedvábný papír bez stop mastnoty. Pleť působí přirozeně svěže, je čistá, napjatá, pružná, dobře prokrvená; má vyrovnaný obsah tuku i vlhkosti, jemné póry, růžový odstín. Nejdůležitější je chránit normální pleť před nadměrným vysušením. Toto nebezpečí vzniká v zimě v přetopených místnostech, při nedostatečném čištění, ale také při přílišném opalování.
Suchá, citlivá pleť: Hedvábný papír beze stop mastnoty. Projevuje se pocitem napětí v obličeji, má jemné póry, je chudá na vlhkost a tuk, křehká, citlivá na podráždění a povětrnostní vlivy. Přecitlivělá pleť inklinuje k zarudnutí při chladu i horku, na slunci i ve větru, snadno tvoří vrásky a loupe se. Je třeba vyhnout se vysušení při čištění a pleť dostatečně chránit. Suchá plet sama neprodukuje dostatečné množství olejů a vlhkosti, je třeba ji podpořit.
Zvláště suchá pleť: Objevují se jemné drobné šupinky, vypadá matně a neživě. Na dotek je jakoby pergamenová. Někdy dokonce bolí a napíná se po obvyklém čistění. Vrásky bývají dosti výrazné. Tato pleť potřebuje speciální oleje a vlhkost, právě tak jako zklidňující byliny, aby opět získala hladkost a pružnost.
Mastná pleť: Stopy mastnoty na hedvábném papíře (po celém obličeji). Mastný lesk na čele, na nose a na bradě, nepravidelná struktura kůže a sklon ke zvětšeným a ucpaným pórům, časté uhry. Působí nečistě. Pro nadprodukci přirozeného kožního mazu na celé ploše obličeje je třeba obzvláště dbát na čistotu pleti a neposkytovat jí žádné další tuky.
Smíšená pleť: Stopy mastnoty v tzv. zóně T (čelo, nos, brada). Zóna T bývá lesklá a má sklon k nečistotě pleti. Nejčastěji se vyskytující typ pleti.
Mladistvá nečistá pleť: Většinou stopy tuku v zóně T. Často působí velice nečistě, zanícené pupínky a uhříky, někdy pouze na čele, na nose a na bradě. Tyto nečistoty bychom neměli opomíjet, protože nadměrné produkci kožního mazu lze čelit jen odpovídající péčí.

Nečistá pleť

3. března 2008 v 16:11 Beauty
SKONCUJME S NEČISTOU PLETÍ!
Staňte se fanatiky na čistotu! Začněte u žínek, mycích hub, ručníků apod. Nikdy si nesahejte nemytýma rukama do obličeje (ani do kelímků s krémem) a nevymačkávejte jimi uhry a pupínky. Čistěte pleť ráno a večer několikrát speciálními přípravky nebo medicinálním mýdlem a spoustou vody. Nečistá místa potírejte vysušujícími, dezinfikujícími přípravky. Vzájemně kombinované série účinných přípravků urychlují proces hojení.
Uhry, pupínky a hnisavé vřídky nesmějí být bez přípravy odstraňovány pomocí prstů. Nejprve kůži změkčete obličejovou lázní nebo horkými obklady. Jestliže jste objevila pupínek, naviňte si na prst buničinu nebo použijte k tomu určený speciální expresor. Obojí je před použitím třeba dezinfikovat alkoholem. Nakonec poťukejte ošetřená místa antiseptickou pleťovou vodou.
Jednou týdně naneste na obličej speciální masku na nečistou pleť, kterou lze koupit hotovou, anebo vyzkoušejte některé z našich doma připravených. Generální útok proti nečistotě pleti je třeba podniknout i z nitra organismu: hodně čerstvého ovoce a ovocných šťáv(opatrně s jahodami), zelenina, mléko a celozrnný chléb. Málo sladkostí, pokud možno se vyhýbat živočišným tukům, tučnému masu a tučným uzeninám. Žádné ostré koření, silně solená jídla ani jedovaté pochutiny. Dopřejte si dostatek spánku a pohybu na čerstvém vzduchu a na slunci.
zdroj: teriiiinkiiii.blog.cz

Suchá pleť

3. března 2008 v 16:10 Beauty
SPECIÁLNÍ TIPY PRO PÉČI O SUCHOU PLEŤ
Je třeba především usilovat o vyrovnání nedostatku tuku a vlhkosti.
K mytí je vhodná pouze změkčená teplá (nikdy ne studená) voda. Na změkčení vody existují speciální přípravky. Do vody na mytí lze přidat také několik kapek citronové štávy. K čištění citlivé a suché kůže jsou ideální hydrofilní oleje. Vmasírujeme je nejlépe navlhčenými prsty. Mléčnou emulzi, která se takto vytvoří, spláchneme pak dostatečným množstvím vody. Pro tento typ pleti užíváme jen čisticí prostředky neobsahující mýdlo ani alkalické látky. Následuje stimulující osvěžení pleťovou vodou bez alkolu (přípustný je nanejvýš 6% obsah alkoholu!).
Pak naneseme přípravek s mastnými a hydratačními komponenty. Pro tento typ kůže je jako výživa obzvláště důležitý kolagen nebo soubor rozpustných proteinů. Citlivé partie kolem očí ošetříme očním krémem, který obsahuje málo tuku, zato bohatě zvlhčuje. K večernímu čištění lze místo ušlechtilých olejů použít také čistící mléko. Odstraňujete-li make-up, měla byste čištění provést dvakrát. Po osvěžení pleťovou vodou (lotion) nanášíme výživný nebo regenerační krém.
Proti vráskám kolem očí užíváme speciální olej na vrásky, přes noc může dobře působit.
Jednou týdně potřebuje suchá plet zvlhčující masku, podle reakce kůže ji lze přikládat i častěji. Suchá plet vyžaduje vždy velice šetrné zacházení. Je třeba vyvarovat se napařování obličeje, střídání tepla a chladu a intenzivního slunečního záření právě tak jako všech vlivů, které by jí odnímaly vlhkost.
Zdroj: teriiiinkiiii.blog.cz

Smíšená pleť

3. března 2008 v 16:06 Beauty
SMÍŠENÁ PLEŤ MÁ RŮZNÉ "KOSMETICKÉ ZÓNY"
Tento typ pleti potřebuje pečlivou a diferencovanou péči. Většinou jsou část čela, nos a brada příliš mastné, zatímco tváře více či méně výrazně suché. Protože v suchých partiích mazové žlázy fungují nedostatečně, zatímco v mastných trpí nadměrnou produkcí, je třeba kombinovat účinek několika rozmyslně vybraných kosmetických prostředků.
Pro důkladné hloubkové čištění ráno, které současně vyživuje a odstraňuje nedostatky, použijte pleťový olej, vtírejte jej do pokožky mírně zrosené studenou vodou a pak dobře smyjte. Na závěr stabilizujte přirozený kyselý ochranný film, abyste pleť vysušovala, pleťovou vodou s nízkým obsahem alkoholu. Vyznačte si teď suché a mastné "kosmetické zóny" odlišnými krémy. Na "mastné partie" použijte hydratační krém či emulzi, suché tváře ošetřete polomastným denním krémem. Večer očistěte obličej a krk opět pleťovým olejem. Na čelo, nos a bradu můžete příležitostně použít mandlové otruby. Na tváře a krk pak přijde mastný hydratační přípravek, na mastné části obličeje emulze s nízkým obsahem tuku. Partiím kolem očí byste měla denně dopřát na ně určený speciální krém.
Před každým odstraňováním uhříků napařte pleť párou z odvaru heřmánku, šalvěje, arniky nebo lipového květu. Póry otevírají také obklady, k nimž použijeme plátěného šátku namočeného do horké vody; vyždímáme a na obličej přiložíme tak horký, jak sneseme. Když šátek zchladne, obklad vyměníme. Na mastná místa pak přiložíme masku z léčivého bahna smíseného s vodou nebo bylinným vývarem anebo masku
z droždí. Na suchá místa použijte droždí rozetřené s olejem, mlékem nebo smetanou, případně si udělejte výživný nebo hydratační (zvlhčující) zábal.
Zdroj: teriiiinkiiii.blog.cz

Mastná pleť

3. března 2008 v 16:04 Beauty

MASTNÁ PLEŤ


KDYŽ SE OBLIČEJ LESKNE...
Zatímco suchá plet stárne často rychle a předčasně, mastná pleť se udrží déle hladká a bez vrásek. Ačkoli je odolnější i proti vnějším vlivům, rozšířené póry a lesknoucí se nos a čelo naopak nebývají důvodem k radosti. Tento typ pleti potřebuje intenzivní čištění ráno i večer. Na namočený a vyždímaný vatový tampon naneseme čisticí přípravek, který pak rozetřeme po obličeji a krku. Po opláchnutí dočistíme vhodnou pleťovou vodou. Mastná pleť snáší i mytí jemným (léčebným) mycím krémem a mandlovými otrubami s mořským pískem. Po každém omytí zatepla, nezbytným k odstranění tuku a nečistot, by však mělo následovat opláchnutí chladnou vodou. Ke zjasnění a dočištění mastných částí obličeje je možno použít adstringentní (stahující) pleťovou vodu. Ráno patří pod make-up speciální denní krém, regulující vylučování kožního mazu a zajištující pokožce na delší dobu matný vzhled. Pokud se pleť přesto předčasně zamastí, je třeba ji v poledne znovu důkladně vyčistit a obnovit make-up. Přes den lze nežádoucí lesk odstranit pudrem. Po večerním vyčištění a dodatečném ošetření stimulující pleťovou vodou používáme jen takový noční krém, který ve spánku odnímá nadbytečný tuk z kůže. Mastná plet potřebuje dvakrát týdně doplňující pleťovou masku: tzv. slupovací (peeling) masku, která biologickým olupováním kůže důkladně pročistí ucpané póry, a masku z droždí pro přemaštěnou pleť. Rozšířené póry zjemní napaření obličeje (dvakrát za měsíc). Přelijte vroucí vodou sušený heřmánek, šalvěj a mátu (stejné díly). Heřmánek zklidňuje a působí protizánětlivě, šalvěj silně dezinfikuje a máta svým éterickým olejem odmaštuje.
Lepšího složení parní lázně lze obličeji sotva dopřát. Vlijte tuto vroucí bylinnou směs do misky a nakloňte se nad stoupající páru. Hlavu si překryjte froté osuškou. Při ošetření mastné pleti je třeba věnovat stejnou péči i partiím ve výstřihu. To se vztahuje na čištění, ošetření a samozřejmě i na pleťové masky. Druhou a důležitější součástí péče o mastnou pleť je správná výživa. Jídelníček by měl být bohatý na ovoce a zeleninu, měl by se vyhýbat všem těžkým jídlům a ostrému koření.
Zdroj: missinky.blog.cz

Něco málo o vlasech

3. března 2008 v 16:01 Beauty
Není vlas jako vlas
Člověk má v průměru sto tisíc vlasů a každý den mu jich vypadne padesát až sto. Po dobu dvou až šesti let denně povyrostou o 0,3 až 0,45 milimetrů a poté následuje čtyřměsíční pauza. Po zestárnutí se cibulka oddělí od kořínku a vlas vypadne. Jeden kořínek vyprodukuje za lidský život deset až dvanáct vlasů a když odumře, žádný další již nevyroste. "Růst vlasů ale není permanentní. Stejně jako v případě nehtů se řídí zákony rostlinného světa, tudíž ho ovlivňuje světlo, roční období, slunce, podnebí, ale i počasí či umístění na hlavě. Například porost na týle roste rychleji než na spáncích, ženské vlasy rychleji než mužské."

Tmavovlasá populace má méně vlasů než světlovlasá, ale světlé kadeře jsou zase mnohem jemnější. Přes relativní jemnost lze zdravý vlas zatížit padesáti až sto gramy. Vlas Evropana unese váhu sedmdesát až sto deset gramů, Afričana padesát až sedmdesát gramů a Asiata sto až sto šedesát gramů. Zdravá kštice spletená do copu dokáže udržet i pětitunové závaží. Zajímavé je, že člověku rostou vlasy ještě čtyřicet dnů po smrti.

Trojí složení vlasu
Šupinková vrstva - která svou pevnou strukturou obklopuje vnitřní vlas a slouží mu jako obal.
Kmen vlákna - tvoří převážnou část vlasu, od níž se odvíjejí jeho pružnost a pevnost
Dřeňová vrstva - je u člověka, na rozdíl od zvířat, jen slabě vyvinuta.
Vlas se skládá z vlasového vlákna, škáry, tukové žlázy, dřeně, chlupového váčku, vlasového kořínku a vztyčovacího svalu.

Pravdy a mýty o vlasech
Kvalita vlasů velmi úzce souvisí se stylem života. Když mluvíme o vlasech, je třeba mluvit hlavně o životosprávě, zdravé výživě a psychické pohodě. Řekněte sami, jak můžeme mít krásné a zdravé vlasy, když si nemají z čeho brát. Žijeme v prostředí plném toxinů a škodlivých zplodin, obklopujeme se technikou a lenivíme, jíme chemicky vyráběné jídlo plné aditiv s minimem živin, stresujeme se a stále se za něčím honíme a spěcháme. "Vlas citlivě reaguje na každou změnu v organismu a svou kvalitou ji věrně odráží. Moudří mudrci z Východu si již dávno dali do souvislosti styl života, především stravovací zvyklosti a kondici našich vnitřních orgánů na kvalitu vlasu."

Například podle místa na hlavě, kde dochází k největšímu úbytku vlasů, můžeme jasně určit, který z vnitřních orgánů je oslabený - lysina nad čelem poukazuje na problémy v oblasti plic a takzvané kouty jsou znamením nerovnováhy v oblasti ledvin a močového měchýře. "Jestliže posílíme příslušné oslabené orgány, problémy s vlasy obvykle ustoupí. Dále příliš jemné vlasy napovídají, že konzumujeme nadbytek živočišných produktů, suché vlasy ukazují na nedostatečný pitný režim, mastné vlasy jsou zejména důsledkem konzumace velkého množství mléčných výrobků a také bílého rafinovaného cukru a bílé pšeničné mouky," vysvětluje paní Leontýna.

Kopřivou ke krásným vlasům bez lupů
Příčinou vzniku lupů jsou kvasinky, které jsou běžnou součástí mikroflóry vlasové pokožky zdravého člověka. Živí se kožním mazem, který rozkládají. V určitých podmínkách, hlavně při oslabené imunitě organismu, hormonální disbalanci, avitaminóze se tyto plísňové zárodky začínají rychle množit. Látky vznikající při jejich látkové výměně pak dráždí kůži, což způsobuje zvýšené olupování nejsvrchnější vrstva pokožky, tedy lupy.

"Všem, kteří se chtějí zbavit lupů, doporučuji především omezení nebo ještě lépe vynechání bílého rafinovaného cukru a bílé pšeničné mouky. Denně si do pokožky hlavy masírujte nálev z kopřivy dvoudomé. Zhotovíme se ho běžným způsobem: na půl litru vroucí vody dáváme dvě polévkové lžíce drogy, pak necháme dvacet pět minut louhovat, scedíme a můžeme aplikovat, nálev z vlasů neoplachujeme. Místo kopřivy můžeme použít odvar z vrbové kůry či přesličky rolní, řepíku či zeleného čaje." Můžeme si sami vyrobit kopřivovou tinkturu následujícím způsobem: použijeme jednu čajovou lžičku listů kopřivy a tři čajové lžičky alkoholu (nejlépe lihu či režné) a vše necháme dva týdny stát na slunci. Potom přecedíme a dáváme tři polévkové lžíce do čtvrtlitru vody. Tuto směs pak pravidelně masírujeme do vlasové pokožky. Kopřivové tonikum je výborné i jako podpůrný prostředek při vypadávání vlasů, ztrátě lesku.

Pomůže i aromaterapie
"Z aromaterapie bych doporučila zábaly z teplého olivového oleje s éterickými oleji z tea tree, levandule a eukalyptem. Do čtyř lžic teplého olivového oleje nakapeme po jedné kapce z každého výše uvedeného éterického oleje a dobře promísíme. Tuto směs vmasírujeme do vlasové pokožky, přikryjeme potravinářskou fólií nebo igelitovým sáčkem, zabalíme do ručníku a necháme půl hodiny působit. Tento zábal provádíme pravidelně třikrát týdně do odeznění příznaků a potom ještě měsíc jedenkrát týdně, abychom zabránili recidivě," radí paní Braunová.

Jojobový olej - nejlepší výživa pro vaše vlasy
Jojobový olej je naprosto unikátním přípravkem pro vlasy. Dokáže vnější vrstvou pokožky proniknout přes vlasové folikuly a následně se hromadit pod keratinovou vrstvou. Takovou schopnost vnitřně vyživit vlasy nemá žádný jiný prostředek. Při pravidelných zábalech s tímto olejem docílíte již brzy opravdové zázraky.

Tipy pro vitalitu vlasů
V první řadě je třeba dbát na stravu bohatou na vitaminy a minerály. Velmi důležitým vitaminem je E, A, skupina vitamínů B a C. Z minerálů je to především zinek a křemík. Všechny tyto látky a daleko víc, obsahuje v přírodní formě rakytník řešetlákový. Lze ho koupit ve formě sirupů či sušené drogy. Navíc bychom měli jídelníček obohatit o mandle, ořechy, slunečnicová, lněná a dýňová semínka, obilné klíčky nebo si rovnou koupit již z nich vylisované oleje. "Velmi kvalitními a nutričně hodnotnými oleji jsou rovněž brutnákový a pupalkový. Jak vidíte, není třeba drahých komerčně prodávaných přípravků, které nám zaručují nádherný neodolatelný vzhled, ale přitom zatěžují organismus chemickými přísadami, o tom se již výrobci nezmiňují," upozorňuje paní inženýrka.

Pozor na stres!
Stres je pro celý organismus, tedy i pro vlasy velkým nepřítelem. Odborníci tvrdí, že psychické otřesy mohou vlasy poškodit mnohem více, než přechodný nedostatek vitaminů a minerálů. Psychické vypětí, strach, úzkost, vyčerpání jsou zodpovědné za produkci stresového hormonu kortizolu. Při jeho vyplavování dochází k zúžení cév, a tím i k nedostatečnému prokrvování organismu, a tedy i vlasových kořínků. Když člověk prodělává často stresové situace, vlas svůj "boj o život" po nějaké době vzdá a vypadne. Vlasy zkrátka září zdravím a krásou, pouze když je organismus v klidu a v pohodě.

Věnujte pozornost i úpravě vlasů
"Barvy na vlasy a trvalá ondulace jsou vyloženě chemické látky a naše vlasy zatěžují opravdu dost, ale ženy si bez nich nedovedou již svůj zevnějšek představit, proto ostatní kosmetiku volte určitě ve značce organic product, tedy přírodní. Abyste vaše vlasy zbytečně nevystavovali nadměrné zátěži."

Desatero správného mytí vlasů
Před mytím vždy vlasy rozčesáme.
Vlhčíme a umýváme vlasy vlažnou vodou, protože příliš teplá a studená pokožku traumatizuje.
Naneseme asi jednu čajovou lžičku šamponu. Pro jistotu připomínám, že přírodní šampony skoro vůbec nepění, a přesto vlasy důkladně umyjí. Neboť u veřejnosti stále přetrvává názor, že právě množství pěny je zárukou čistoty.
Neškrábeme vlasovou pokožku nehty, ale jemně do ní mycí prostředek vmasírujeme.
Vlasy opláchneme vlažnou vodou. Je-li zapotřebí, postup ještě jednou zopakujeme.
Do vlasů vmasírujeme přírodní kondicionér a po krátké chvíli opláchneme.
Vlasy opláchneme předem připraveným odvarem z kopřivy. Nebo vmasírujeme vlasovou vodu či kopřivovou tinkturu.
Jedenkrát týdně bychom měli vlasům dopřát posilující zábal. Můžeme použít již koupený nebo si ho připravit z domácích zdrojů. Osvědčeným receptem, který již používaly naše babičky je směs ze žloutku, třech kapek citronu a jedné lžíce olivového oleje nebo žloutku, jedné lžíce jablečného octu a jedné lžíce olivového oleje. Místo olivového oleje můžete s úspěchem použít jojobový, mandlový, sezamový, z lískových oříšků, lněný, dýňový... Naneseme na vlasy, přikryjeme potravinářskou fólií či igelitovým sáčkem, zabalíme do ručníku a necháme půl hodiny působit. Potom jemně opláchneme vlažnou vodou.
Po umytí vlasy zabalíme do měkkého a předem nahřátého bavlněného ručníku.
Pokud to jde, vlasy sušíme při pokojové teplotě bez použití fénu. Horký vzduch je totiž extrémně vysušuje a následkem toho elektrizuje, čímž ztrácejí lesk a začínají se lámat.
Po uschnutí vlasy rozčesáváme vždy zdola nahoru. Nepoužíváme k tomu hřeben ze syntetického materiálu.
Petra: Podle mého názoru jde na vlasech hrozně poznat to, jak se stravujeme a vůbec celkově se na nich odráží náš životní styl. Od té doby, co jsem začala jíst zdravě se mi vlasy hrozně zlepšily. Dost mi padaly, byly křehké, slabé, takové bez života, zato teď nepadají a jsou už od pohledu mnohem zdravější. Několikrát za den jím ovoce a zeleninové saláty, vynechala jsem bílou mouku a nahradila jí celozrnnou, jím hodně oříšků a mandlí, nejím smažené věci, z masa pouze ryby, hodně lososa, protože obsahuje omega 3 mastné kyseliny, které vlasům prospívají. Taky jsem začala používat přírodní šampón na vlasy a přestala jsem používat laky na vlasy, tužidla a všechny ty stylingové přípravky. Jednou týdně si dám na vlasy zábal z olivového oleje a vlasy jsou spokojené.
Kačka: Mě hodně trápily mastné vlasy, ale kdysi jsem si někdo přečetla, že hodně pomáhá na tento problém obyčejný citron, že se mají vlasy oplachovat vodu, ve které je vymačkaná citronová šťáva. Zkoušela jsem to, bylo to lepší, ale pak jsem objevila techniku, která zabírala mnohem víc. Když jsem si šla mýt vlasy, odlila jsem si trochu šamponu do lahvičky, do toho jsem připadala tu citronovou šťávu, zamíchala a teprve takto upraveným šamponem jsem si umyla hlavu a opláchla. Vlasy mám tak mnohem míň mastnější a nemusím si je mýt tak často.
Adéla: Já ráda experimentuju s maskama na tvář, kdy používám různé ovoce, které rozmačkám a nanesu si je na tvář. Mám s tím dobré zkušenosti, pleť mám moc hezkou a tak mě jednou napadlo, že zkusím podobným způsobem používat ovoce i na vlasy. Ovoce je prostě elixír všech vitaminů a minerálů a tak jsem si říkala, že se jistě i mé vlasy zaradují, když jim dopřeju takovou vitaminovou bombu. Takže, dělám to tak, že ovoce buď rozmačkám, třeba banán nebo jahody, ty jdou rozmačkat lehce, nebo umixuju -jablka bez slupky, vinné hrozny a podobně tak, aby vznikla krémovitá konzistence. Musí to být takto najemno rozmixované, protože se to pak dobře nanáší na vlasy a hlavně když si pak ovocné masky smývám, mohou klidně odtéct výlevkou bez toho, aby se ucpal odtok. Do takto připraveného ovoce někdy přidám také bílý jogurt nebo olivový olej, směs si důkladně nanesu na vlasy, hlavně na pokožku hlavy, pak si na hlavu dám igelitový pytlík, to abych se neušpinila a nechám půl hodinky působit. Pak spláchnu, umyju vlasy šamponem a to je celé.
Jíťa: Vlasům velmi prospívá pravidelné zastřihování, tedy alespoň vizuálně. Já chodím jednou měšíčně jen na konečky, které si nechám kousíček zastřihnout, takže vlasy pak vypadají hodně upraveně a nemám problémy s roztřepenými konečky. Některé ženy si neuvědomují, že někomu dorostou vlasy jen do určité délky a pak už to nejde, vlasy na koncích slábnou a vlasy pak vypadají hodně zanedbaně. Jednou za týden si také při mytí hlavy pořádně promasíruju pokožku, abych povzbudila vlasové kořínky. A ještě jedna rada nakonec, alespoň jednou za 14 dní pořádně vyčistěte hřeben nebo kartáč v mýdlové vodě, jinak na něm budete mít spoust mazu a bakterií, které si pak při česání budete znova a znova zanášet do vlasů.
Zdroj: zeth4beatz.blog.cz